Radyo Viva

 

 

 

 

 

Radyo viva ile günün stresinden kurtulun

Radyo viva İstanbul da kurulmuş bir ulusal radyo kanalıdır. 1998 yılında kurulmuş olup sloganı Türkçe Müziğin Keyfi dir. Merkezi Beşiktaş ta bulunmaktadır. Her şehrin frekanslarından dinlenmekte olup aynı zamanda internet üzerinden de dinlenmesine fırsat verilmiştir. Böylece arabada, evde veya işyerinde günün stresini atmak, yeni çıkan parçaları dinlemekte mümkündür. Pop müzik yayın anlayışına sahip olsa da günün akışına göre her tür müziğe yer verilen bir radyo kanalıdır.

Radyo viva yayın hayatına başladığında da şuanda da pop müzik yayını kültürünü korumuştur. Aynı zamanda yayın kalitesinin yüksekliği ve reklam konusunda duyarlı yayınıyla dikkat çeken ve tercih edilen bir radyo kanalıdır. Top listeleri sanatçılar tarafından dikkate alınan ve her senenin top 10 listesini albüm olarak yayınlayan sayılı kanallardan biridir. Bu özelliği dinleyiciyi kendisine bağlayan artı bir özellik olarak görülmektedir. Radyo viva dinle aynı zamanda hava durumu, yol durumu, sabah, öğle, akşam, gece yarısı ve son dakika haber yayınları ile tercih edilme sebebini artırmaktadır.

Zaman zaman gün içerinde yaptığı programlara ünlü sanatçı ve şarkıcılarında katılımı sağlayan bir radyo kanalıdır. Yaptığı bu zevkli programlar sayesinde büyük bir dinleyici ve takipçi kitlesi çekmeyi başarmıştır. Günün stresinden kurtulmak isteyenlerin ve çalışırken müzik dinlemeden edemeyenlerin ortak ilgi odağı olan kanal; keyifli, kaliteli ve dikkat çekici bir radyo kanalı olmayı başarmıştır.