Trt Fm

TRT FM Dinle

Türkiye nin ilk radyosu olarak yayın hayatına Ankara merkez stüdyolarında başlamıştır. En geniş karasal yayın kapasitesine sahip olan radyonun dinlenemedi köy, bucak yoktur. Her yere sesini duyurabilen en kaliteli müziğin en iyi yayın ağının sahibi olarak bilinmektedir. Sadece sabit radyo frekanslarından değil internet üzerinde de dinlenebilen radyonun dinleyici sayısı milyonlara ulaşmaktadır. Gün içerisinde yayınlarını farklı illerden de sürdüren radyo kanalında TRT Fm müzik kalitesini hissedeceksiniz.

TRT FM ne tarz yayın yapıyor diye soracak olursak farklı tarzda pek çok müzik yayını ile her kesimden dinleyiciye hitap eden radyonun sohbet ve müzik ile harmanlanmış olan yayınlarının tutku derecesinde sıkı takipçileri vardır. Bölgesel yayınlarında sadece müzik paylaşımları değil yöresel pek çok sanat ve çeşitli etkinliklerin duyurularına da yer verilmektedir. Canlı yayınlarda Türk sanat müziği ve Tük halk müziği eserlerinin klasik pek çok örneğinin yanı sıra sanatçıların yeni çıkan albümlerindeki eserlerine de yer verilmektedir.

İnsanları radyo ile ilk tanıştıran kurum olan TRT FM elinde bulundurduğu geniş arşivini gün boyu devam eden canlı yayınlarda dinleyicileri ile paylaşmaktadır. Her zevk için uygun pek çok program 24 saat kesintisiz devam eden bazen bir sanat müziği şöleni bazen de çok güzel bir klasik müzik yayını haline dönüşmektedir. Saat başı haber yayınları ile ülke gündemindeki başlıklar sizlerle paylaşılmaktadır.