Kral Fm

kral fm

Kral FM Dinle
Merkezi İstanbul da bulunan Canlı Kral FM ulusal platformda yayın yapan köklü bir radyo istasyonudur.1 Haziran 1992 yılında Cem Uzan tarafından kurulmuştur.
İlk kuruluşu Uzan Grubuna bağlı olan Star Medya tarafından gerçekleştirilmiş olan radyo, uzun süre yayınlarına bu grup adı altında devam etmiştir. Uzan şirketlerine TMSF’nin el koymasının ardından Kral FM Dinle devletin olmuştur.2008 yılında yapılan ihalelerde, Doğuş Holding radyo istasyonunu bünyesine katmıştır. Halen Doğuş Holding şirketler adı altında yayınlarını sürdüren radyo, o dönemde yayın ve müzik tarzında büyük değişiklikler yapmıştır.

İlk önceleri bu değişiklik tepki alsa da zaman içinde bu değişiklikler halk tarafından benimsenmiş ve kabul görmüştür. Özellikle yıllardır bozmadığı kalitesi ve çizgisiyle Türkiye’nin en iyi radyoları arasında yerini almıştır. Arabesk ve Fantezi müzik dalında yayın yapan radyo kral fm ‘’ilaç gibi radyo’’ sloganıyla tanınır. Arabesk müzik dinleyicilerinin oldukça fazla rağbet gösterdikleri radyo, geçmişin ve günümüzün arabesk ve fantezi müzik gözde parçalarını dinleyiciyle buluşturur.

Yıllardır değiştirmediği DJ’leri harbi kız, gönül dostu Şener, Afrikalı Ali, Serdem Coşkun gibi isimler dinleyicileriyle bütünleşmiş programcılardır. Ayrıca ünlü şair Bedirhan Gökçe de sevenleriyle Kral Fm’de bir araya gelmektedir. Mehmetin gezegeni adlı programı sunan Mehmet Akbay ise hafta içi her gün yaptığı programla bir kral klasiği haline gelmiştir.
Kral FM Türkiye’de önemli bir kesime hitap eden çok özel radyolardan biridir.