Radyo Voyage

Radyo Voyage
Doğuş holding bünyesine bağlı olan Radyo Voyage, Ambient, new age müzik yapan radyo kanalıdır.21 Ocak 2009 yılında, Nostalji Türk’ün frekansını devralmış olan radyonun genel merkezi İstanbul’dadır.

Sadece İstanbul içi yayın yapan radyo TÜRKSAT 3A üzerinden İstanbul ve Bursa ve çevresinden dinlenebilir.’’Dünyanın müziğine yolculuk’’sloganıyla tanınan radyo, dinleyicilerine gerçek bir yolculuk yaptırır. Dünyanın her ülkesinden müziklerin yayınlandığı radyo Türkiye’de yaptığı müzik yayını açısından ilk ve tek. Türkiye’nin ilk Sountrack, New age, Ambient müzik radyosu. Bulunduğunuz ortamdan sizi alıp, dünyanın dört yanına yolculuğa çıkaracak olan radyo voyage, yaklaşık 10 kadar müzik türünü dinleyenleriyle buluşturuyor.

Pop classic, avant classical, down tempo, gregorian pop, etnik caz ve world music gibi müzik çeşitlerini keşfetmenizi sağlıyor. Radyonun müzik yayınında DJ olmaması ve reklamın yok denecek kadar az olması dinleyicilere ayrı bir keyif veriyor. Müziğin farklı dallarından hoşlanan insanların da dinlediği Radyo Voyage dinle evrensel müzik konseptini radyo formatında sunan bir istasyondur. Yenilikçi yayın ilkeleri ile yayın hayatına devam eden radyoyu, ilk kez dinleyenler, Türkiye’deki radyolarla Voyage’nin farkını hemen anlarlar. Hiç tanımadıkları, duymadıkları müzikleri dinleme fırsatı elde ederler. Türkiye geneline bakıldığında, radyo kanalları genelde tek tip yayın verir. Dinleyici de ona göre seçimini yapar. Çok müzik seçeneği olan radyo kanalı bulmak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden Voyage diğer kanallardan farklıdır.

Dünyanın her yerinden her türlü müziği yayınlayan Canlı Radyo Voyage çok kısa zamanda adını duyurmuş ve duyurmaya devam eden bir kanaldır. Etnik müzik sevenlerin buluşma noktasıdır.