Süper Fm

Süper Fm Dinle
Karnaval Media içerisinde yer alan Süper FM, merkezi İstanbul olan ve dinleyicileri ile karasal ve dijital ortamda buluşan süper fm canlı radyo istasyonudur. Özel radyo alanında öncü radyolardan olan bu istasyon, Türkiye nin ilk özel radyoları olan Kent FM ve Genç Radyo gibi radyo istasyonları ile peş peşe açılan özel radyo istasyonları zincirinin halkası olarak 28 Ağustos 1992’de Fatih Erkoç’un şarkısı olan Oynatmaya Az Kaldı adlı şarkısı ile yayın hayatına başladı.

Kuruluşunda Uzan Grubu bünyesinde olan Süper FM, 2003’te yaşanan el değişikliği sebebiyle 2005’te ihaleye açılarak Kanadalı yayın grubu Canwest’e katıldı. Canwest’in yayın politikalarında değişikliğe gitmesi ve Türkiye’den çekilme kararı almasıyla yeniden el değiştiren Süper FM, Actera Gruba katıldı. İsim değişikliğine giderek adını Spectrum Medya olarak değiştiren Actera grup son olarak yeni bir yapılanma çalışması yaparak Karnaval Media Group olarak faaliyetlerine devam etme kararı aldı.

Slogan olarak uzun süre boyunca Türkiye’nin En Süperi: online Süper FM sloganını kullanan Süper FM, ağırlıklı olarak pop müzik yayını yapmaktadır. Bu yayın tercihi ile genç olarak genç kitleye hitap eden istasyon, ev, iş yeri, araba ve birçok noktadan erişime açıktır. Değişen elektronik dünya uygulamaları ile öne çıkan internet yayını konusunda alt yapıya sahip olan Süper FM, internet ortamında da yayınına devam etmektedir. Günümüzde değişik jingleler kullanan radyo uzun süre Haremde Dans şarkısını jingle olarak kullandı.en radyoları arasında yer alan Trt Fm tarafsız haberleri, uzman yorumcuları ve yurt dışındaki çeşitli ajanslardan elde ettikleri haberleri, hava ve yol durumu tahminleri ve eğlenceli programları ile dinleyicilerine kaliteli yayınlar dinletmeyi ilke edinmiş durumdadır.