Kral Pop

Radyo Kanallarının Etkileyici Yüzü Kral Pop
Popüler müziğin gelişmesinde ve yaygınlaştırılmasında müzikler kadar bunların dağıtımı ve halka ulaştırılmasında da çok ciddi bir gereklilik vardır. Bunların başında radyo kanaları gelmektedir. Radyo kanalları ciddi bir dinleyici kitlesine sahiptir her yerin görüntülü kanallarla devam edemeyeceği bilinmekle beraber yapılacak tüm işlemlerde ciddi bir müzik kanalı ekolünün yaygınlaşması beklenir. Bu kanallardan biri de Kral pop dinle tur.

Kral Pop müziğin yeni nesil sanatçılarla ve canlılık katlanarak ulaşmasında öncülük eden radyo kanallarından biridir. Pop müzikleri için yazın ve hit olunacak zamanlarda en çok çalınan parçalardan olması için ve geniş ağ bandı nedeniyle ciddi bir dinleyici kitlesi olduğu için çok önemli bir radyo kanalıdır. 2008 yılında Kral TV ve Kral FM bünyesinde kurulan girişimlerden sonra 2011 yılında Doğuş Medya tarafından Canlı Kral Pop Dinle bu iki gruba dahil olarak kurulmuştur. Böylelikle gerekli çalışmalar yapılmış olup Mayıs 2011 yılında yayın hayatına başlayan ulusal radyo programı Kral pop Türkiye nin genelinde 18 noktada karasal yayın yapmaktadır. Bunlardan başka İphone, Ipad ve diğer akıllı tüm cihazlardan bu yayınları takip edilebilir şekilde ayarlanmıştır.

Kral Pop kuruluş mottosunda Pop’un kralı sloganıyla yayın hayatına başlamıştır. Ülkemizde geçmiş zamanlardan günümüze kadar en iyi pop müziklerini kesintisiz olarak internet üzerinden de izleyicilere sunmaktadır. Verdiği ödüller ve sürpriz konuklarla da farklı bir heyecan katmaktadır Kral pop müzik izleyicilerine.izlerin yanında olan capital radio yüzde yüz yabancı müzik yayınıyla bu konuda radyolar arasında sıkışıp kalıp istediklerini bulamayan dinleyiciler için en uygun çözüm. Senin hayatın senin müziğin sloganıyla gününüzü renklendirmeye kararlı olan Türkiye’nin yabancı müziğinin en iyi oldu frekansında herkes kendinden bir parça bulacaktır.