Radyo Alaturka

Unutulmaz eserlerin adresi Radyo Alaturka
Türk Sanat Müziği nin en güzel eserlerini dinleyebileceğiniz bir adres; Radyo Alaturka… Türk sanat müziğinin unutulmasının önüne geçmek ve onu daha geniş kitlelere ulaştırarak sevdirmek amacıyla kurulan Radyo Alaturka, uzun yıllardır yayın hayatını sürdürüyor. Türk kültürünü, Türk sanat müziğinin naif eserlerini ve bunlara hizmet eden güzide sanatçıları geniş kitlelere tanıtan ve kaybolmaya yüz tutmuş değerlere dikkat çekerek onları yeniden canlandırmayı amaçlayan radyo kanalı; her kesimden büyük bir dinleyici kitlesi tarafından takip ediliyor.

Aşkın en güzel halinin, en güzel duyguların birbirinden naif kelimeler ve tınılarla buluştuğu, en güzel seslerde can bularak kulağımıza ve oradan da kalplerimize ulaştığı Türk Müziği’nin en kıymetli örnekleri, 7/24 Radyo Alaturka frekansında sevenleriyle buluşuyor.

Tüm yolculuklarınıza keyif katacak, bir fincan kahvenize eşlik edecek ve ruhunuzun gıdasını tamamlayacak olan Radyo Alaturka, her an her yerde sizinle! İster radyonuzdan, isterseniz de internet üzerinden telefon ya da bilgisayarınızla Radyo Alaturka ’ya ulaşıp, Türk Sanat Müziği’nin birbirinden özel eserlerini dinleyebilirsiniz. Müziğimize damgasını vurmuş ve bizlere birbirinden kıymetli sanat eserleri kazandıran usta isimler, Radyo Alaturkanın aracılığıyla unutulmaktan kurtuluyor ve kalplerdeki yeri her dem taze tutuluyor. Günümüzün popüler müziğine karşı direnç gösteren ve ne kadar özel olduğunu her zaman kanıtlayan Sanat Müziği’nin dinlenebileceği en doğru adres elbette ki Radyo Alaturka!