Show Radyo

Show radyo dinle İstanbul da, Ağustos 1992 yılında yayın hayatına ilk adımını atmıştır. Ulusal çapta yayın yapan show radyo uydu üzerinden de dinlenebilmektedir. Genellikle Türkçe pop müzik yayını yapan show radyo Türkiye’deki ilk özel radyolar arasındadır.

TÜRKİYE’NİN SHOW RADYOSU

En çok dinlenen radyo sıralamalarında her zaman üst sıralarda bulunan, dinleyiciler tarafından oldukça sevilen, birçok değerli ödülün de sahibi olan online show radyo Planet Yerli Televizyon Yayıncılığı A.Ş tarafından 2012 tarihinde satın alınmıştır. Yayın hayatına başladığı ilk yıllarda İngilizce ve Fransızca olarak yayın yapmasına rağmen daha sonra Türkçe sözlü müziğe dönmüştür.

Türkçe pop müzik yayını yapan show radyo müzik yayınının yanı sıra kültür – sanat programlarına, haber programlarına, canlı spor müsabakalarına, müzik programlarına da yayınlarında yer vermekte ayrıca programlarına davet ettiği konuklarıyla da hem eğitici hem de eğlendirici programlar yapmaktadırlar. 2013 yılında yeni yayın anlayışıyla dinleyenlerin karşısına çıkan show radyo ‘ Türkiye’nin Show Radyosu ‘ sloganıyla yayın hayatına devam etmektedir.